REVOLWEB Biblioteka Artykułów Publicystycznych

Jak zwiększyć oglądalność Twojego ogłoszenia?

© REVOLWEB 2012, ostatnie zmiany: 03-02-2012Rozwiązanie jest proste, ale wymaga zaznajomienia się z działaniem linków internetowych. Przeczytaj poniższy tekst, a Twoje każde następne ogłoszenie będzie notować przynajmniej kilka razy więcej odwiedzin.

Ale od początku:
Internet to sieć witryn internetowych i ich podstron, połączonych ze sobą nawzajem odnośnikami, czyli linkami. Każdy link internetowy składa się z dwóch głównych elementów: adresu do którego prowadzi, i tytułu, czyli tekstu który jest linkiem (czyli tekstu który klikamy aby przenieść się na docelową stronę). Dodatkowo na efekt działania linku (o których za chwilę) mają inne dane i parametry - takie jak tekst okalający (którym może być akapit tekstu lub/i lista słów kluczowych), położenie linku na stronie (im wyżej tym lepiej) i inne, mniej ważne.

REVOLWEB

Każdy link kieruje użytkownika w jakieś miejsce w Internecie - do strony głównej jakiejś witryny, lub do konkretnej podstrony jakiejś witryny.

Jednak funkcja linków nie polega jedynie na kierowaniu ludzi do innych stron. Drugą, nie mniej ważną funkcją linków jest zwiększanie ważności strony wskazywanej.

Jak to działa?

To proste - im więcej linków (istniejących na innych stronach internetowych) wskazuje na daną stronę, tym taka strona jest ważniejsza dla wyszukiwarek internetowych (takich jak Google). Wyszukiwarki internetowe bowiem (w dużym uproszczeniu) działają tak, że "skanują" cały Internet, określając na podstawie ilości wskazujących linków, ważność wszystkich stron internetowych, a przez to szeregując je od najważniejszej do najmniej ważnej.

Jaki to ma wpływ na oglądalność docelowej strony? Potężne. Już tłumaczymy: Wyobraź sobie, że poszukujesz strony z informacjami o telewizorach. Wpisujesz zatem w wyszukiwarkę internetową (Google lub jakąś inną) hasło "telewizory". Otrzymujesz listę stron. Na początku tej listy są strony, które są najważniejsze w temacie "telewizory" - czyli takie, do których prowadzi najwięcej linków zawierających w tytule linku słowo "telewizory". Dzięki temu 90% osób wyszukujących to hasło kliknie w pierwszy wynik wyszukiwania. Przyjmując, że takie hasło wpisuje w wyszukiwarkę codziennie 100.000 osób (a nie jest to liczba wyssana z palca - takie ilości zapytania o jedno hasło rzeczywiście są codziennie wpisywane!) - na docelową stronę o telewizorach wejdzie kilkadziesiąt tysięcy osób! A jeśli docelową stroną jest sklep internetowy z telewizorami - to kasuje on dzięki temu potężne zyski.

No dobrze, ale jak to wszystko się ma do Twojego ogłoszenia?

Otóż dodając ogłoszenie do jakimś serwisie - tworzysz nową podstronę w tym serwisie, z Twoim ogłoszeniem w treści tej podstrony.
Podstrona ta jest wstępnie promowana przez serwis w którym się znalazła. Dodatkowo w większości serwisów możesz wykupić dodatkową promocję, która zwiększy ilość odsłon Twojego ogłoszenia.

Jednak teraz już wiesz, że możesz twoją podstronę - czyli twoje ogłoszenie - wypromować jeszcze bardziej. Wystarczy dodać kilka linków na innych stronach internetowych, prowadzących do Twojego ogłoszenia, aby (już po kilku godzinach od dodania linków) - znalazło się ono w indeksach wielu wyszukiwarek internetowych na wysokich pozycjach, ściągając ludzi do przeczytania Twojego ogłoszenia i - być może - skorzystania z niego.

Ile linków musisz umieścić? Dokładnie tyle, ile chcesz. Innymi słowy - im więcej, tym lepiej. W zależności od tematu ogłoszenia i od branży - ilość linków znacznie zwiększających liczbę odwiedzin ogłoszenia może być różna. Jednak dla większości ogłoszeń wystarczy już kilka, a czasem wystarczy nawet jeden dobry link zewnętrzny, aby zauważyć znaczące efekty.

A skąd wziąć strony na których mogę zamieścić link?

Wbrew pozorom - w Internecie jest bardzo dużo witryn które pozwalają na zamieszczanie treści i linków do innych stron/podstron. Są to na przykład właśnie serwisy ogłoszeniowe - przecież nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zamieścić ogłoszenie z linkiem prowadzącym do innego ogłoszenia. Taki link będzie działał tak jak każdy inny.
Oprócz serwisów ogłoszeniowych, istnieje bardzo dużo tak zwanych "katalogami stron", czyli miejsc gdzie można (najczęściej) za darmo dodać dowolne linki z tytułem, opisem, słowami kluczowymi i innymi dodatkami zwiększającymi "moc" takiego linku.

Są też spisy katalogów stron, zbierające adresy katalogów w jednym miejscu. Z nich także można skorzystać. Kilka przykładów takich spisów:
katalogiseo.info, naszekatalogi.pl, spiskatalogow.org, katalogi.net.pl.

I co teraz?

Teraz, po dodaniu każdego ogłoszenia, poświęć chwilę na dodanie kilku dodatkowych linków na innych stronach, prowadzących do Twojego ogłoszenia. Zagwarantujesz sobie dużą odwiedzalność Twojego ogłoszenia i duże zainteresowanie tym, co oferujesz. Nie wierzysz, że to zadziała? Sprawdź ten sposób na tylko jednym ogłoszeniu, a przekonasz się, że warto go stosować za każdym razem!

© REVOLWEB 2012, ostatnie zmiany: 03-02-2012Na marginesie:Co teraz robimy w firmie REVOLWEB? »

REVOLWEB to firma, w której tworzymy dobre strony internetowe - rzetelnie, solidnie i terminowo.

Wykonaliśmy między innymi serwisy:

             •  Rozglos.net
             •  Metry-Kwadratowe.pl
             •  WielkaBrytania.org
             •  e-Gratka.co.uk
             •  PlanetaOfert.pl
             •  MojaGazeta.net

... i wiele innych


Zobacz inne nasze realizacje »

© 2007-2012 RevolWEB, Wszystkie prawa zastrzeżone.

Grafika: Szablony WWW • Blog: Blog webmastera