Serwis ogloszeniowy Rozglos.net

Ogłoszenia które docierają do ludzi.

Ilość ofert w serwisie: 5428 ogłoszeń
03 grudzień 2020  •  Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery
Najnowsze ogłoszenia i oferty - kanał RSS
Szybkie wyszukiwanie:
Zaawansowane wyszukiwanie »

SPRZEDAM, KUPIĘ (375)

NIERUCHOMOŚCI, POKOJE (23)

MOTORYZACJA (86)

OGLOSZENIA DROBNE (106)

PRZYJACIELE I RANDKI (84)

FIRMY I USŁUGI (771)

PRACA (3981)

SZUKAM PRACY (0)

OSTATNIO DODANE »

DODAJ OGŁOSZENIE »

WYSZUKAJ »

Wyróżnij to ogłoszenie
Ogłoszenie nr 1740365 zamieszczono 2020-10-20

Białoruś - z widokiem na Czarnobyl 2021

Białoruś - z... - ilustracja ogłoszenia nr 1740365 kliknij aby powiększyć

Biuro podróży GEOTOUR oferuje wycieczkę na Białoruś!

PROGRAM WYCIECZKI

• Monumentalny Mińsk • Mohylew - gród nad Dnieprem • pałac Rumiancewów w Homlu • Rezerwat Radiacyjno-Ekologiczny wokół strefy elektrowni w Czarnobylu • widok na elektrownię w Czarnobylu z wieży obserwacyjnej • Pińsk – stolica białoruskiego Polesia, rodzinne miasto Ryszarda Kapuścińskiego • Mereczowszczyzna i rezydencja Pusłowskich• Pałac Radziwiłłów i kościół Bożego Ciała w Nieświeżu (UNESCO) • wycieczka bez konieczności posiadania wizy na Białoruś

Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: r.pl/rozklady. Wylot do Mińska na Białorusi. Po przylocie krótkie, panoramiczne zwiedzanie Mińska. Monumentalna, socrealistyczna architektura miasta to efekt odbudowy ze zniszczeń wojennych. Mińsk był jednym z najbardziej zrujnowanych w czasie II wojny światowej miast, więc odbudowano go niemalże od zera. Oś miasta stanowi Aleja Niepodległości łącząca plac Niepodległości z placem Październikowym. Zabudowa centrum uznawana jest za modelowy przykład radzieckiego budownictwa lat powojennych – ówcześni architekci mogli tu w pełni realizować swoje wizje. Trochę wytchnienia od betonowej gigantomanii znajdziemy w dzielnicach położonych nad Świsłoczą. Stylizowane na „starówkę” przedmieścia Rakowskie i Troickie to miejsca, gdzie można znaleźć restauracje i bary na wolnym powietrzu. Podczas objazdu miasta zobaczymy też nowoczesny gmach Biblioteki Narodowej. Zakwaterowanie w hotelu w Mińsku lub okolicy; kolacja (fakultatywnie) i nocleg. (Trasa 30 km)

Dzień 2
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Mohylewa. Założony w XIV w. gród nad Dnieprem szybko stał się najważniejszym miastem Rzeczpospolitej w tym rejonie. Wielokrotnie odwiedzany przez władców, obdarzany przywilejami Mohylew pozostawał w granicach Polski aż do okresu rozbiorów. Podczas zwiedzania zobaczymy kościół Wniebowzięcia NMP z cennymi freskami z II poł. XVIII wieku; zespół monasteru prawosławnego św. Mikołaja; pałac arcybiskupów mieszczący obecnie szkołę muzyczną. Będzie też czas na kawę na centralnym deptaku. Następnie przejazd i zwiedzanie Homla – drugiego co do wielkości miasta Białorusi. Zobaczymy dobrze zachowaną zabudowę miejską z XIX w., pałac Rumiancewów i malowniczy park z przełomu XVIII i XIX w., sobór św. Piotra i Pawła, kaplicę grobową Paskiewiczów. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja (fakultatywnie) i nocleg. (Trasa 390 km)

Dzień 3
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Poleskiego Państwowego Rezerwatu Radiacyjno-Ekologicznego. Rezerwat ten utworzono 18 lipca 1988 roku w białoruskiej części 30-kilometrowej strefy wokół elektrowni w Czarnobylu (Ukraina). Białoruskie Polesie również zostało dotknięte skutkami słynnej awarii: przesiedlono mieszkańców wielu miejscowości, wytyczono obszar zamknięty. Z biegiem czasu teren bez aktywności ludzkiej stał się wyjątkową ostoją rzadkich gatunków roślin i zwierząt: występują tu m.in. niedźwiedzie brunatne, borsuki, konie Przewalskiego, żubry, żółwie błotne, bociany czarne oraz orły bieliki. Pobyt w rezerwacie zaczniemy od rejestracji i instruktażu bezpieczeństwa w puncie kontrolnym. Zwiedzimy też wystawę prezentującą historię rejonu. Następnie odwiedzimy opuszczone miejscowości Dronki, Pogonnoje i Krasnosielje – puste szkoły, urzędy, domostwa, zakłady, tworzą niesamowity nastrój końca świata. Na zakończenie będziemy mieli możliwość wejścia na wieżę obserwacyjną skąd przy dobrej pogodzie można zobaczyć zabudowania nieczynnej już elektrowni w Czarnobylu. Uwaga: wszystkie odwiedzane miejsca są całkowicie bezpieczne; poziom promieniowania nie przekracza norm i jest stale monitorowany. Przejazd w okolice Mozyrza, kolacja (fakultatywnie) i nocleg. (Trasa 220 km)

Dzień 4
Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyjazd do Pińska. Zwiedzanie stolicy białoruskiego Polesia. Miasto położone jest u ujścia Piny (stąd nazwa) do Prypeci. Pierwsze wzmianki pochodzą z ruskich latopisów już z końca XI w. Spośród innych miast Białorusi Pińsk wyróżnia się dramatyczną historią; wielokrotnie padał ofiarą najazdów, pożarów, cierpieli też jego mieszkańcy. Ciekawostką jest fakt, że właśnie tutaj powstała i operowała w latach 1919 -39 Flotylla Rzeczna Marynarki Wojennej RP. Pińsk jest też znany jako miejsce urodzin Ryszarda Kapuścińskiego. Zobaczymy pałac Butrymowicza z XVIII w. – dawną siedzibę sędziego grodzkiego i starosty pińskiego Mateusza Butrymowicza, ulicę Radziecką, która paradoksalnie zachowała wygląd sprzed rewolucji oraz kolegium jezuitów – obecnie Muzeum Białoruskiego Polesia. Dla chętnych spokojna przejażdżka łodzią (atrakcja dodatkowo płatna). Zakwaterowanie w hotelu, kolacja (fakultatywnie) i nocleg w okolicach Pińska. (Trasa 290 km)

Dzień 5
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd w stronę Nieświeża. Po drodze wstąpimy jeszcze do Mereczowszczyzny, gdzie urodził się Tadeusz Kościuszko. W pobliskim Kosowie zobaczymy neogotycki pałac rodu Pusłowskich z XIX w. Pałac zdobią charakterystyczne zębate wieże podobne do figur szachowych. Przyjazd do Nieświeża i zwiedzanie dawnej posiadłości Radziwiłłów - pałacu otoczonego wspaniałym parkiem. Doskonale odrestaurowane z dbałością o wierność historyczną wnętrza pokazują przepych jakim otaczali się niekoronowani władcy Kresów Rzeczpospolitej. W Nieświeżu mamy wrażenie, że jego właściciele opuścili swoją rezydencję dosłownie wczoraj. Pałac śmiało można zaliczyć do najpiękniejszych, zachowanych do dzisiaj rezydencji magnackich. Wejdziemy również do kościoła Bożego Ciała mieszczącego nekropolię potężnego niegdyś rodu. Kompleks wpisany jest na listę UNESCO. Po zwiedzaniu obiad (fakultatywnie). Powrót do hotelu w okolicach Mińska, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa 300 km)

Dzień 6
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

TERMINY I CENY:
28.04 - 03.05.2021 od 1724zł
17.05 - 22.05.2021 oid 1645zł
31.05 - 05.06.2021 od 1680zł
21.06 - 26.06.2021 od 1755zł
23.08 - 28.08.2021 od 1660zł
06.09 - 11.09.2021 od 1641zł
13.09 - 18.09.2021 od 1622zł

ŚWIADCZENIA
Cena obejmuje: przelot do Mińska, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (5 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania (5), transfery: lotnisko-hotel-lotnisko, program turystyczny j. w., opiekę pilota oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, usług przewodnickich, napiwków ok. 150 EUR (płatne na miejscu), imprez fakultatywnych, napoi do kolacji lub obiadów, dodatkowych posiłków oraz innych wydatków osobistych.
Możliwa dopłata do 5 posiłków (zamiennie: kolacja lub obiad wg programu)

lokalizacja: Chorzów, woj. Śląskie
e-mail:
komunikator: SOBIESKIEGO 8
strona WWW: http://www.superwakacje.com.pl
 
Wyróżnij to ogłoszenie Ogłoszenie przeczytano 238 razy. Data wygaśnięcia: 19.12.2020

Zgłoś ogłoszenie do moderacji

Wyślij szybką wiadomość do ogłoszeniodawcy teraz!

treść wiadomości:
twój e-mail:
przepisz kod z obrazka:

Podświetl powyższe ogłoszenie
płatność SMS

Tylko 2zł + VAT!

 • Podświetlenie jasnym beżowym kolorem
  Ogłoszenie widoczne we wszelkich listach i spisach ogłoszeń - tego nie da się przeoczyć.
 • Pogrubiona treść ogłoszenia
  pogrubienie sprawia, że KAŻDY ZAUWAŻA TAKIE OGŁOSZENIE.
 • Promowane przez cały miesiąc
  Ogłoszenie jest wyróżnione przez 30 dni od chwili opłacenia wyróżnienia.
 • NISKA CENA
  Wyróżnienie ogłoszenia kosztuje jedynie 2zł + VAT (2.46zł).
 • Łatwa i szybka płatność
  Błyskawicznie podświetl swoje ogłoszenie:
  płatne przez SMS
Kliknij aby zapłacić
przez SMS (2.46zł):

Wyróżnij powyższe ogłoszenie
płatność SMS

Tylko 6zł + VAT!

 • Obecność na stronie głównej Rozglos.net
  Ogłoszenie wyróżnione jest pokazywane na stronie głównej serwisu Rozglos.net (zobaczy je więcej ludzi!).
 • Wyższa pozycja na listach ogłoszeń
  Ogłoszenie będzie wyświetlane w pierwszej kolejności na listach ogłoszeń. Będziesz wyżej od konkurencji.
 • Podświetlenie jaskrawym żółtym kolorem
  Jaskrawo widoczne we wszelkich listach i spisach ogłoszeń - tego nie da się przeoczyć.
 • Pogrubiona treść ogłoszenia
  pogrubienie sprawia, że KAŻDY ZAUWAŻA TAKIE OGŁOSZENIE.
 • Promowane przez cały miesiąc
  Ogłoszenie jest wyróżnione przez 30 dni od chwili opłacenia wyróżnienia.
 • NISKA CENA
  Wyróżnienie ogłoszenia kosztuje jedynie 6zł + VAT (7.38zł).
 • Łatwa i szybka płatność
  Błyskawicznie wyróżnij swoje ogłoszenie:
  płatne przez SMS
Kliknij aby zapłacić
przez SMS (7.38zł):

WYPROMUJ TWOJE OGŁOSZENIE JESZCZE BARDZIEJ, ZA DARMO!

Jak to zrobić?

To proste: Umieść link prowadzący do Twojego wpisu na dowolnych innych stronach internetowych - na przykład w katalogach stron (tutaj spis katalogów stron: katalogiseo.info). Po umieszczeniu kilku takich linków ilość wyświetleń Twojego wpisu wzrośnie nawet kilkunastokrotnie!

Czytaj więcej o tej metodzie »

Rozglos.net - Przyjazny serwis ogłoszeniowy
© 2007-2020 by IntegraDesign.org & RevolWEB.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.