Serwis ogloszeniowy Rozglos.net

Ogłoszenia które docierają do ludzi.

Ilość ofert w serwisie: 5427 ogłoszeń
03 grudzień 2020  •  Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery
Najnowsze ogłoszenia i oferty - kanał RSS
Szybkie wyszukiwanie:
Zaawansowane wyszukiwanie »

SPRZEDAM, KUPIĘ (375)

NIERUCHOMOŚCI, POKOJE (23)

MOTORYZACJA (86)

OGLOSZENIA DROBNE (106)

PRZYJACIELE I RANDKI (84)

FIRMY I USŁUGI (770)

PRACA (3981)

SZUKAM PRACY (0)

OSTATNIO DODANE »

DODAJ OGŁOSZENIE »

WYSZUKAJ »

Wyróżnij to ogłoszenie
Ogłoszenie nr 1740373 zamieszczono 2020-10-20

Sankt Petersburg i Moskwa - Carskie korony 2021

Biuro podrozy GEOTOUR oferuje wycieczke do Moskowy oraz Sankt Petesburga!

PROGRAM WYCIECZKI
Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: r.pl/rozklady Przylot do Moskwy (możliwa przesiadka), odprawa celno – paszportowa. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas na odświeżenie się po podróży. Kolacja (fakultatywnie) i nocleg w hotelu w Moskwie.

Dzień 2
Po śniadaniu zwiedzanie centrum Moskwy. Zaczniemy od Kremla, będącego do dzisiaj siedzibą najwyższych władz państwowych Federacji Rosyjskiej. Zobaczymy tu między innymi sobór Archangielski, będący miejscem spoczynku carów, Plac Katedralny. Spotkamy też osobliwych „carów”: Działo i Dzwon. Oba obiekty mają wspólną cechę: nigdy ich nie użyto. Zwiedzimy zbrojownię mieszczącą obecnie stroje, powozy, oraz trony z których korzystali carowie. Z Kremla przez Plac Maneżowy oraz Park Aleksandrowski z Grobem Nieznanego Żołnierza przejdziemy na słynny Plac Czerwony z mauzoleum Lenina i świątynią Wasyla Błogosławionego (możliwość zwiedzenia wnętrz w czasie wolnym płatne dodatkowo około 1000 rubli). Przerwę „na kawę” zrobimy w pobliżu GUM-u. Niegdyś najbardziej luksusowa galeria handlowa w Rosji - dziś już nie poraża swoimi cenami - stała się dostępna dla przeciętnego człowieka. Po południu przespacerujemy się w stronę Placu Teatralnego ze słynnym Teatrem Bolszoj i osławionej Łubianki – ponurego symbolu czasów stalinowskiego terroru. Na koniec zobaczymy sobór Chrystusa Zbawiciela. Arcydzieło rosyjskiej architektury sakralnej zrównane z ziemią na rozkaz Stalina odbudowano na 850. rocznicę założenia Moskwy. Uwaga: niektóre przejazdy podczas zwiedzania Moskwy mogą być realizowane metrem. Kolacja (fakultatywnie) i nocleg w hotelu w Moskwie.

Dzień 3
Śniadanie w hotelu. Przejazd i zwiedzanie Galerii Trietiakowskiej. O ile w Ermitażu będziemy podziwiać sztukę światową to w Galerii Trietiakowskiej zobaczymy najświetniejsze płótna artystów rosyjskich takich jak Rublow czy Riepin, które pod względem artyzmu można śmiało porównywać z dziełami z zagranicy. Dalsze poznawanie stolicy Federacji Rosyjskiej rozpoczniemy od jego przedmieść i rozległej panoramy miasta z Worobiowych Wzgórz. Następnie przejazd na dawne tereny wystawowe WDNK. Zobaczymy tu dwa sztandarowe przykłady rzeźby socrealistycznej: pomnik Zdobywców Kosmosu oraz Robotnika i Kołchoźnicę. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja (fakultatywnie). Wieczorem dla chętnych wycieczka moskiewskim metrem do centrum miasta: ulica Arbat i okolice Placu Czerwonego nocą (bilety komunikacji miejskiej dodatkowo płatne). Nocleg w hotelu w Moskwie.

Dzień 4
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Następnie wycieczka do Siergijew Posad - najważniejszego ośrodka religijnego w Rosji. Jest to jedna z najbardziej znanych miejscowości tzw. Złotego Pierścienia (tym mianem zwyczajowo określa się historyczne, zabytkowe miasta położone wokół Moskwy i często od niej starsze). Miejsce to wybrał mistyk i uznany cudotwórca Siergiej Radonieżskij w poł. XIV w. Szybko zasłynęło ono w całej Rusi przyciągając pielgrzymów i proszalników. W XVII w. podczas „dymitriad” Siergiejew Posad bezskutecznie oblegali Polacy. Dla Rosjan znaczenie tych zmagań można bez przesady porównać z otoczoną legendą obroną Jasnej Góry podczas potopu szwedzkiego. Zwiedzimy tu klasztor Troicko – Siergijewski * z soborami św. Trójcy i Zaśnięcia MP, gdzie pochowano Borysa Godunowa z rodziną.(Uwaga: wymagany skromny strój! Konieczne będą długie spodnie / spódnice, okryte ramiona.) Przejazd na dworzec i przejazd nocnym pociągiem do Petersburga. Nocleg w pociągu, przedziały czteroosobowe (brak możliwości dopłaty do przedziału 1-, 2- lub 3- osobowego). (trasa ok. 190 km + pociąg ok. 700 km.)

Dzień 5
Po przyjeździe śniadanie i zwiedzanie Petersburga, najbogatszego w zabytki miasta Rosji, dawnej stolicy imperium rosyjskiego. Rozpoczniemy od najstarszej części miasta, czyli Wyspy Zajęczej, którą niemal w całości zajmuje Twierdza Pietropawłowska. Data rozpoczęcia prac nad fortecą, 16 maja 1703 r. przyjęta została za datę założenia dzisiejszego Petersburga. W obrębie murów zwiedzimy m.in. sobór św. Piotra i Pawła kryjący grobowce carów Rosji od czasów panowania Piotra I. Zobaczymy też słynny krążownik „Aurora”, którego działa obwieściły światu początek rewolucji październikowej. Przejazd do Ermitażu*. Ta jedna z największych na świecie, bezcenna kolekcja dzieł sztuki udostępniana jest zwiedzającym w historycznych wnętrzach Pałacu Zimowego. Do legendy przeszła udana ewakuacja zbiorów już podczas niemieckich bombardowań. Dziś można tu zobaczyć dzieła artystów z całego świata poczynając od czasów starożytnych. Po południu przejazd Nabrzeżem Pałacowym z pałacem Marmurowym i pałacem Zimowym do znajdującej się w delcie Newy wyspy Wasilewskiej z Kolumnami Rostralnymi i Przystanią ze Sfinksami. Zobaczymy też słynnego „Miedzianego Jeźdźca” – posąg Piotra Wielkiego uwieczniony w poemacie Puszkina i zwiedzimy sobór św. Izaaka – największą świątynię miasta przy której znajduje się pomnik cara Mikołaja. W trakcie zwiedzania dla chętnych ok. godzinny rejs po kanałach Petersburga (płatny dodatkowo ok. 25 EUR). Zakwaterowanie w hotelu, kolacja (fakultatywnie) i nocleg.

Dzień 6
Po śniadaniu podmiejska wycieczka do Peterhofu. Niestety dzieło najwybitniejszych architektów tamtych czasów zostało niemal całkowicie zniszczone w czasie II wojny światowej. W Peterhofie zobaczymy przepiękne ogrody pałacowe ze słynną Kaskadą; imponującym wodospadem - fontanną. Po południu przejedziemy do Carskiego Sioła, gdzie zwiedzimy letnią rezydencję carów. Tu skupimy się na doskonale odrestaurowanych wnętrzach – będziemy mieli okazję zobaczenia repliki zaginionej Bursztynowej Komnaty, która zniknęła w tajemniczych okolicznościach podczas wojennej zawieruchy. Powrót do hotelu w Petersburgu na kolację (fakultatywnie) i nocleg. (trasa ok. 80 km)

Dzień 7
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. W zależności od rozkładu lotów przejazd Newskim Prospektem z soborem Kazańskim (wzorowanym na bazylice św. Piotra), kościołem św. Katarzyny (miejsce pierwotnego pochówku króla Stanisława Augusta Poniatowskiego), Zobaczymy również cerkiew Zbawiciela na Krwi, wzniesioną w miejscu śmierci cara Aleksandra II (dla chętnych samodzielne zwiedzanie wnętrz, koszt około 500 rubli). Czas wolny na zakup pamiątek / spacer na Prospekcie Newskim. Transfer na lotnisko. Wylot do Warszawy z przesiadką w Rydze lub Moskwie.

Uwagi do programu
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Zwiedzanie obiektów nie zawsze obejmuje zwiedzanie wnętrz ze względów czasowych lub braku dostępności dla turystów. Obiekty, które zwiedzane będą wewnątrz oznaczono w programie *.
- Podczas zwiedzania obieków sakralnych wymagany jest skromny ubiór, dodatkowo kobiety nakrwają głowy chustami.
- Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach muzealnych.
- Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych pilotów/rezydentów.
- Najbardziej popularną walutą na miejscu jest euro (konieczna będzie wymiana na ruble).
- Z uwagi na intensywny ruch uliczny (korki) organizator zakłada korzystanie na niektórych przejazdach z metra.

TERMINY I CENY:
04.04 - 10.04.2021 od 3949zł
02.05 - 08.05.2021 od 4119zł
23.05 - 29.05.2021 od 4719zł
06.06 - 12.06.2021 od 4498zł
04.07 - 10.07.2021 od 4070zł
25.07 - 31.07.2021 od 3930zł
01.08 - 07.08.2021 od 3949zł
22.08 - 28.08.2021 od 3820zł
05.09 - 11.09.2021 od 3848zł
26.09 - 02.10.2021 od 3719zł

ŚWIADCZENIA

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym: Warszawa – Moskwa; Petersburg - Warszawa, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (5 rozpoczętych dób hotelowych); śniadania, nocny przejazd pociągiem Moskwa- Petersburg (wagony sypialne z przedziałami 4 miejscowymi):
wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, usług przewodnickich, napiwków i Tour Guide System ok. 190 EUR/os płatne na miejscu; 6 obiadokolacji w hotelach (dodatkowo płatne w systemie rezerwacyjnym), imprez fakultatywnych: rejs statkiem w Petrsburgu – ok. 25 Eur; cerkiew Zbawiciela na Krwi (ok. 350 Rub), świątynia Wasyla Błogosławionego (ok. 1000 Rub) oraz dodatkowych posiłków (10-15 EUR za 1 posiłek), biletów komunikacji miejskiej, a także innych wydatków osobistych i kosztów wizy rosyjskiej.

lokalizacja: Chorzów, woj. Śląskie
e-mail:
komunikator: SOBIESKIEGO 8
strona WWW: http://www.superwakacje.com.pl
 
Wyróżnij to ogłoszenie Ogłoszenie przeczytano 455 razy. Data wygaśnięcia: 19.12.2020

Zgłoś ogłoszenie do moderacji

Wyślij szybką wiadomość do ogłoszeniodawcy teraz!

treść wiadomości:
twój e-mail:
przepisz kod z obrazka:

Podświetl powyższe ogłoszenie
płatność SMS

Tylko 2zł + VAT!

 • Podświetlenie jasnym beżowym kolorem
  Ogłoszenie widoczne we wszelkich listach i spisach ogłoszeń - tego nie da się przeoczyć.
 • Pogrubiona treść ogłoszenia
  pogrubienie sprawia, że KAŻDY ZAUWAŻA TAKIE OGŁOSZENIE.
 • Promowane przez cały miesiąc
  Ogłoszenie jest wyróżnione przez 30 dni od chwili opłacenia wyróżnienia.
 • NISKA CENA
  Wyróżnienie ogłoszenia kosztuje jedynie 2zł + VAT (2.46zł).
 • Łatwa i szybka płatność
  Błyskawicznie podświetl swoje ogłoszenie:
  płatne przez SMS
Kliknij aby zapłacić
przez SMS (2.46zł):

Wyróżnij powyższe ogłoszenie
płatność SMS

Tylko 6zł + VAT!

 • Obecność na stronie głównej Rozglos.net
  Ogłoszenie wyróżnione jest pokazywane na stronie głównej serwisu Rozglos.net (zobaczy je więcej ludzi!).
 • Wyższa pozycja na listach ogłoszeń
  Ogłoszenie będzie wyświetlane w pierwszej kolejności na listach ogłoszeń. Będziesz wyżej od konkurencji.
 • Podświetlenie jaskrawym żółtym kolorem
  Jaskrawo widoczne we wszelkich listach i spisach ogłoszeń - tego nie da się przeoczyć.
 • Pogrubiona treść ogłoszenia
  pogrubienie sprawia, że KAŻDY ZAUWAŻA TAKIE OGŁOSZENIE.
 • Promowane przez cały miesiąc
  Ogłoszenie jest wyróżnione przez 30 dni od chwili opłacenia wyróżnienia.
 • NISKA CENA
  Wyróżnienie ogłoszenia kosztuje jedynie 6zł + VAT (7.38zł).
 • Łatwa i szybka płatność
  Błyskawicznie wyróżnij swoje ogłoszenie:
  płatne przez SMS
Kliknij aby zapłacić
przez SMS (7.38zł):

WYPROMUJ TWOJE OGŁOSZENIE JESZCZE BARDZIEJ, ZA DARMO!

Jak to zrobić?

To proste: Umieść link prowadzący do Twojego wpisu na dowolnych innych stronach internetowych - na przykład w katalogach stron (tutaj spis katalogów stron: katalogiseo.info). Po umieszczeniu kilku takich linków ilość wyświetleń Twojego wpisu wzrośnie nawet kilkunastokrotnie!

Czytaj więcej o tej metodzie »

Rozglos.net - Przyjazny serwis ogłoszeniowy
© 2007-2020 by IntegraDesign.org & RevolWEB.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.