Serwis ogloszeniowy Rozglos.net

Ogłoszenia które docierają do ludzi.

Ilość ofert w serwisie: 4804 ogłoszeń
16 styczeń 2021  •  Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
Najnowsze ogłoszenia i oferty - kanał RSS
Szybkie wyszukiwanie:
Zaawansowane wyszukiwanie »

SPRZEDAM, KUPIĘ (338)

NIERUCHOMOŚCI, POKOJE (32)

MOTORYZACJA (80)

OGLOSZENIA DROBNE (42)

PRZYJACIELE I RANDKI (85)

FIRMY I USŁUGI (716)

PRACA (3510)

SZUKAM PRACY (1)

OSTATNIO DODANE »

DODAJ OGŁOSZENIE »

WYSZUKAJ »

Wyróżnij to ogłoszenie
Ogłoszenie nr 1740376 zamieszczono 2020-10-20

St.Petersburg - Blask bursztynu 2021

St.Petersburg -... - ilustracja ogłoszenia nr 1740376 kliknij aby powiększyć


PROGRAM WYCIECZKI DO ST. PETERSBURGU
Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: R.pl/rozklady Przylot do Petersburga, odprawa celno – paszportowa. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas na odświeżenie się po podróży. Kolacja (fakultatywnie) i nocleg w hotelu w Petersburgu.

Dzień 2
Po śniadaniu zwiedzanie Petersburga, najbogatszego w zabytki miasta Rosji, dawnej stolicy imperium rosyjskiego. Rozpoczniemy od najstarszej części miasta, czyli Wyspy Zajęczej, którą niemal w całości zajmuje Twierdza Pietropawłowska. Data rozpoczęcia prac nad fortecą, 16 maja 1703 r. przyjęta została za datę założenia dzisiejszego Petersburga. W obrębie murów zwiedzimy m.in. sobór św. Piotra i Pawła kryjący grobowce carów Rosji od czasów panowania Piotra I. W pobliżu zobaczymy też słynny krążownik „Aurora”, którego działa obwieściły światu początek rewolucji październikowej. Po południu przejazd Nabrzeżem Pałacowym z pałacem Marmurowym i pałacem Zimowym do znajdującej się w delcie Newy wyspy Wasilewskiej z Kolumnami Rostralnymi, zespołem Dwunastu Kolegiów oraz Nabrzeżem Uniwersyteckim z pałacem Mienszykowa i Przystanią ze Sfinksami. Zobaczymy też słynnego „Miedzianego Jeźdźca” – posąg Piotra Wielkiego uwieczniony w poemacie Puszkina i zwiedzimy sobór św. Izaaka – największą świątynię miasta przy której znajduje się pomnik cara Mikołaja. W dalszej części dnia przejazd do Ermitażu. Ta jedna z największych na świecie, bezcenna kolekcja dzieł sztuki udostępniana jest zwiedzającym w historycznych wnętrzach Pałacu Zimowego. Do legendy przeszła udana ewakuacja zbiorów już podczas niemieckich bombardowań. Dziś można tu zobaczyć dzieła artystów z całego świata poczynając od czasów starożytnych. Powrót do hotelu na kolację (fakultatywnie) i nocleg. (Trasa ok. 50 km)

Dzień 3
Po śniadaniu podmiejska wycieczka do Peterhofu. Do słynnej rezydencji carów dostaniemy się statkiem od strony Zatoki Fińskiej. Niestety dzieło najwybitniejszych architektów tamtych czasów zostało niemal całkowicie zniszczone w czasie II wojny światowej. W Peterhofie zobaczymy przepiękne ogrody* pałacowe ze słynną Kaskadą; imponującym wodospadem - fontanną. Po południu przejedziemy do Kronsztadu. Wyspa Kotlin położona na Zatoce Fińskiej umocniona została w 1704r. – rok po tym jak Piotr I odebrał ją Szwedom. Powstały tu zespół fortyfikacji miał jasne zadanie: bronić powstającej stolicy przed atakiem od strony morza. Kronsztad był miejscem wielu historycznych wydarzeń: odpierał ataki wrogich flot, czynnie wsparł rewolucje lutową i październikową jednak później sprzeciwił się bolszewikom i został krwawo spacyfikowany. W czasie Blokady twierdza nie uległa Niemcom. Podczas spaceru zobaczymy tu m.in. imponujący sobór św. Mikołaja. Po powrocie do miasta dla chętnych ok. godzinny rejs po kanałach Petersburga (płatny dodatkowo ok. 25 EUR) Powrót do hotelu na kolację (fakultatywnie) i nocleg. (Trasa ok. 50 km)

Dzień 4
Po śniadaniu kolejna wycieczka poza miasto: wyjazd do Carskiego Sioła, gdzie zwiedzimy letnią rezydencję władców Rosji. Tu skupimy się na doskonale odrestaurowanych wnętrzach – będziemy mieli okazję zobaczenia repliki zaginionej Bursztynowej Komnaty, która zniknęła w tajemniczych okolicznościach podczas wojennej zawieruchy. Zobaczymy też pałac w pobliskim Pawłowsku. Kolejna rezydencja carska powstała w latach 70-tych XVIII w. dla carewicza Pawła (stąd nazwa). Pieczołowicie odrestaurowany po wojnie klasycystyczny zespół pałacowo parkowy* uważany jest za jeden z najwspanialszych w Europie. Po powrocie do miasta czas wolny w centrum przy Prospekcie Newskim. Podczas przejazdu zobaczymy sobór Kazański (wzorowany na bazylice św. Piotra), kościół św. Katarzyny (miejsce pierwotnego pochówku króla Stanisława Augusta Poniatowskiego), Place Sztuk z pomnikiem Puszkina oraz pałacem Michajłowskim (mieści Muzeum Rosyjskie z największą kolekcją dzieł sztuki rosyjskiej). W czasie wolnym chętni będą mogli zobaczyć cerkiew Zbawiciela na Krwi, wzniesioną w miejscu śmierci cara Aleksandra II (koszt wstępu ok. 500 rubli). Powrót do hotelu w Petersburgu na kolację (fakultatywnie) i nocleg. (Trasa ok. 80 km)

Dzień 5
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Wylot do Polski (możliwa przesiadka).

Uwagi do programu!
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Zwiedzanie obiektów nie zawsze obejmuje zwiedzanie wnętrz ze względów czasowych lub braku dostępności dla turystów. Obiekty, które zwiedzane będą wewnątrz oznaczono w programie *.
- Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach muzealnych.
- Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych pilotów/rezydentów.
- Najbardziej popularną walutą na miejscu jest euro (konieczna będzie wymiana na ruble).

TERMINY I CENY
02.04 - 06.04.2021 od 2746zł
30.04 - 04.05.2021 od 3248zł

ŚWIADCZENIA
Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym: Warszawa – Petersburg - Warszawa, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (4 rozpoczęte doby hotelowe); śniadania, wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, usług przewodnickich, napiwków i Tour Guide System ok. 130 EUR/os płatne na miejscu; imprez fakultatywnych: rejs statkiem w Petersburgu – ok. 25 Eur; cerkiew Zbawiciela na Krwi (ok. 350 Rub), oraz dodatkowych posiłków (10-15 EUR za 1 posiłek), biletów komunikacji miejskiej, a także innych wydatków osobistych i kosztów wizy rosyjskiej. Możliwość opcjonalnej dopłaty do obiadokolacji (4) wg programu w systemie rezerwacyjnym (napoje dodatkowo płatne).

lokalizacja: Chorzów, woj. Śląskie
e-mail:
komunikator: SOBIESKIEGO 8
strona WWW: http://www.superwakacje.com.pl
 
Wyróżnij to ogłoszenie Ogłoszenie przeczytano 808 razy. Data wygaśnięcia: 18.01.2021

Zgłoś ogłoszenie do moderacji

Wyślij szybką wiadomość do ogłoszeniodawcy teraz!

treść wiadomości:
twój e-mail:
przepisz kod z obrazka:

Podświetl powyższe ogłoszenie
płatność SMS

Tylko 2zł + VAT!

 • Podświetlenie jasnym beżowym kolorem
  Ogłoszenie widoczne we wszelkich listach i spisach ogłoszeń - tego nie da się przeoczyć.
 • Pogrubiona treść ogłoszenia
  pogrubienie sprawia, że KAŻDY ZAUWAŻA TAKIE OGŁOSZENIE.
 • Promowane przez cały miesiąc
  Ogłoszenie jest wyróżnione przez 30 dni od chwili opłacenia wyróżnienia.
 • NISKA CENA
  Wyróżnienie ogłoszenia kosztuje jedynie 2zł + VAT (2.46zł).
 • Łatwa i szybka płatność
  Błyskawicznie podświetl swoje ogłoszenie:
  płatne przez SMS
Kliknij aby zapłacić
przez SMS (2.46zł):

Wyróżnij powyższe ogłoszenie
płatność SMS

Tylko 6zł + VAT!

 • Obecność na stronie głównej Rozglos.net
  Ogłoszenie wyróżnione jest pokazywane na stronie głównej serwisu Rozglos.net (zobaczy je więcej ludzi!).
 • Wyższa pozycja na listach ogłoszeń
  Ogłoszenie będzie wyświetlane w pierwszej kolejności na listach ogłoszeń. Będziesz wyżej od konkurencji.
 • Podświetlenie jaskrawym żółtym kolorem
  Jaskrawo widoczne we wszelkich listach i spisach ogłoszeń - tego nie da się przeoczyć.
 • Pogrubiona treść ogłoszenia
  pogrubienie sprawia, że KAŻDY ZAUWAŻA TAKIE OGŁOSZENIE.
 • Promowane przez cały miesiąc
  Ogłoszenie jest wyróżnione przez 30 dni od chwili opłacenia wyróżnienia.
 • NISKA CENA
  Wyróżnienie ogłoszenia kosztuje jedynie 6zł + VAT (7.38zł).
 • Łatwa i szybka płatność
  Błyskawicznie wyróżnij swoje ogłoszenie:
  płatne przez SMS
Kliknij aby zapłacić
przez SMS (7.38zł):

WYPROMUJ TWOJE OGŁOSZENIE JESZCZE BARDZIEJ, ZA DARMO!

Jak to zrobić?

To proste: Umieść link prowadzący do Twojego wpisu na dowolnych innych stronach internetowych - na przykład w katalogach stron (tutaj spis katalogów stron: katalogiseo.info). Po umieszczeniu kilku takich linków ilość wyświetleń Twojego wpisu wzrośnie nawet kilkunastokrotnie!

Czytaj więcej o tej metodzie »

Rozglos.net - Przyjazny serwis ogłoszeniowy
© 2007-2021 by IntegraDesign.org & RevolWEB.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.